Loading…

Mitrovica shënon Ditën Ndërkombëtare të Librit

  • 26/04/2017 | 20:24

Mitrovica shënon Ditën Ndërkombëtare të Librit

Edhe në qytetin e Mitrovicës është shënuar Dita Ndërkombëtare e Librit.


Gjatë ditës së sotme në Mitrovicë është mbajtur aktiviteti “Mitrovica Lexon” për nder të Ditës Ndërkombëtare të Librit. Aktiviteti është organizuar nga Drejtoria Komuna e Arsimit në bashkëpunim me Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport.


Aktiviteti kishte shumë vizitues e kryesisht fëmijë dhe nxënës të cilët ishin tepër të kënaqur për risinë në qytetin e tyre. Aktiviteti ka për qëllim promovimin e leximit që ndikon drejtpërdrejt në formimin e një individi të shëndoshë në shoqërinë tonë.

Drejtoria e Arsimit do të stimulojë dhe organizojë aktivitete të tilla publike që për qëllim kanë leximin e librit në ambiente të hapura publike./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë