Loading…

Mjegull dhe ngrica: Moti për ditët në vazhdim

  • 05/12/2019 | 22:11

Mjegull dhe ngrica: Moti për ditët në vazhdim

Ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot më i butë, pasi që një front i ngrohtë pritet të kaloj mbi vendin tonë. Të premten pas mëngjesit me ngrica dhe mjegull në ultësira, ditën do të mbajë mot kryesisht me diell, shkruan Gazeta Metro.


Me kalimin e frontit të ngrohtë natën e së premtes dhe mëngjesin e së shtunës, priten reshje të dobëta shiu, e rreth viseve kodrinore mundësi edhe për shi të akullt, kurse në vise malore mbi 2000m reshje bore.

Për shkak që nuk pritet të ketë qarkullim të mjaftueshëm ajror, vlerat e cilësisë së ajrit këtyre ditëve do të përkeqësohen, ku pritet të kalojnë në vlera të pashëndetshme, e ditën e shtunë pritet të zbresin edhe në mesatare.

6.12.2019 – Në mëngjes ngrica, në vise të ulëta mundësi për mjegull. Ditën më butë, kryesisht me diell. Në mbrëmje vransirat do të shtohen, e gjatë natës priten reshje të dobëta shiu, vende-vende edhe shi i akullt. Erë e lehtë kryesisht nga juglindja 1-3m/s. Indeksi UV: 2.

7.12.2019 – Më butë. Herët në mëngjes reshje lokale shiu, e në vise malore mbi 2000m reshje bore. DItën vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell. Në mbrëmje në vise të ulëta pritet të formohen shtresa mjegulle. Erë e lehtë nga juglindja 1-2m/s. Indeksi UV: 1./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë