Loading…

Mjekët, avokatët dhe mësuesit në foto ku shpalosin idetë e tyre reth seksit (Foto)

  • 22/04/2017 | 11:44

Mjekët, avokatët dhe mësuesit në foto ku shpalosin idetë e tyre reth seksit (Foto)

Një fotograf ka kaluar dy vitet e fundit duke marrë portrete të individëve dhe çifteve në një përpjekje për të dokumentuar kulturën seksuale ‘alternative’ në Britani.


Joshua T. Gibbons ofron një paraqitje të rrallë në stilin e jetesës seksuale të të rinjve që takoi përmes mediave sociale në serinë e fotografive, të titulluar “Sex Site”, e cila përmban njerëz nga Londra, Brighton, Poole dhe Bournemouth të moshave 18-35, disa prej të cilëve punojnë në profesione të tilla si ligji, mjekësi dhe mësimdhënie, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Metro.

Pjesëmarrësit e përfshirë në projekt përdorin faqet e seksit të mediave sociale për t’u angazhuar në një shumëllojshmëri të preferencave të tyre seksuale, duke përfshirë çmenduri të ndryshme që kanë të bëjnë me jetën e tyre seksuale dhe seksin në pëgjithësi sipas këndvështrimit të tyre.

Por, Gibbons ka zgjedhur me qëllim që të mbajnë identitetet e tyre një sekret në mënyrë që të lejojnë shikuesit të mendojnë se cilat janë preferencat e tyre seksuale.

Kjo është vetëm njëra orej vajzave që Gibbons ka zgjedhur të ketë në koleksion për idetë e seksit dhe dëshirave të tyre në Britani.

“Unë ndjeva se ishte në kohë për të bërë një “seri” reale dhe të saktë për një grup njerëzish që janë me pararoja e një “zgjimi” apo dëshire seksuale të tye  në Britani”, tha Gibbons, i cili është me origjinë nga Londra.

Ndërsa njerëzit me një interes në BDSM, rrahje, dhe stile të tjera të jetesës seksuale “alternative” më parë u përpoqën të kërkonin individë me mendje të ngjashme, interneti padyshim u ka ofruar këtë mundësi.

Këtu është një grua me mbulesë e cila ka pranuar të pozoj për fotografin londinez por ka dëshiruar ta mbaj identitetin e saj sekret.

Këtu janë një çift, të cilët poashtu kan qenë pjesë e koleksionit të fotografit.

Pjesëmarrësit vinin nga një sërë sfondesh profesionale, si mjekë, mësues dhe avokatë. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë