Loading…

Mjekët në mrojtje kolegut të tyre që u fotografua duke fjetur në punë

  • 19/11/2016 | 22:49

Mjekët në mrojtje kolegut të tyre që u fotografua duke fjetur në punë

Një djalosh i cili ka postuar fotot e një mjeku duke fjetur ka marr reagim të cilin ai nuk e kishte pritur.

Një bloger nga Meksika kishte postuar në internet disa fotografi të një punonjësi të një spitali i cili kishte rënë në gjumë ndërsa ishte në detyrë. Bloger e kritikoi atë për të mosbërje të punës si duhet.

Por mjekët nga e mbarë bota i dolën në mbrojtje kolegut të tyre, duke postuar foto të vetat duke fjetur në punë pas lodhjes ekstreme gjatë punës në ndrrime.

Ata kanë përdorur hashtagun #YoTambienMeDormi, që nga spanjishtja do të thotë “edhe unë isha i vdekur në gjumë”. /gazetametro.net

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë