Loading…

Mjeku i mirënjohur kosovar: Në këtë fazë masat për udhëtar s’kanë asnjë rol mbrojtës

  • 23/01/2022 | 20:48

Mjeku i mirënjohur kosovar: Në këtë fazë masat për udhëtar s’kanë asnjë rol mbrojtës

Mjeku dhe këshilltari i ish-kryeministrit Avdullah Hoti, Visar Berisha, ka kritikuar masat e ndërmarra nga Qeveria Kurti, konkretisht ndalesat për qytetarët që hynë në Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Berisha ka theksuar se shtrëngimi i masave të udhëtimit në këtë fazë epidemike që gjendet vendi nuk kanë asnjë rol mbrojtës.

Sipas Berishës, në këtë gjendje ku pozitiviteti është i lartë me koronavirus, tashmë Kosova është vetë burimi i infeksionit.

Postimi i plotë:

Shterngimi i masave te udhetimit ska asnje rol mbrojtes ne kete faze epidemike ne te cilen gjendet Kosova! Pse?! Sepse me kete marsh pozitiviteti qe kemi, ne tashma jemi vet burim i qendrueshem dhe i vetmjaftueshem infeksioni.
Cka dmth, se nuk qon peshe ma se kush vjen e kush hyn ne vend./gazetametro.net

Qeveria Kurti me masa të njëanshme ndaj Shqipërisë pa i njoftuar, qindra qytetarë i kthen prapa

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë