Loading…

Mjeku i QKUK’së u drejtohet deputetëve: Tregoni atdhedashurinë, zbritni rrogat tuaja në 600 euro

  • 04/12/2021 | 14:26

Mjeku i QKUK’së u drejtohet deputetëve: Tregoni atdhedashurinë, zbritni rrogat tuaja në 600 euro

Kryetar i Shoqatës së Urologëve të Kosovës, Xhevdet Çuni është deklaruar rreth grevave të fundit që po mbahen nga sistemin shëndetësor në vend, transmeton Gazeta Metro.


Çuni me atë të një postimi në Facebook, ka pyetur se “A do të ishte më mirë sikur deputetët, gjyqësori dhe shumë e shumë pozita të tjera në Kosovë ta tregojnë atdhedashurinë e tyre duke zbritur rrogat e tyre në sistemin publik në 600 euro, aq sa i merr një mjek me shkollim superior dhjetëra herë më të gjatë se sa ai i tyre”.

“Atëherë sigurisht se do të kishim fonde për specializantet, pensionistet, artistet, arsimtaret, policinë, FSK ,OVL, te sëmurit me një fjale për te gjithë”, ka shkruar ai.

Më poshtë keni postimin e tij të plotë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë