Loading…

Mjeku kosovar shfrytëzon situatën: Hap klinikën private për punë, por infekton punëtorët dhe familjet e tij

  • 26/03/2020 | 10:52

Mjeku kosovar shfrytëzon situatën: Hap klinikën private për punë, por infekton punëtorët dhe familjet e tij

Një mjek në Klinë ka shfrytëzuar kohën dhe gjendjen e rëndë në Kosovë kur po përballemi me koronavirusin dhe ka vazhduar punën në klinikën e tij private, shkruan Gazeta Metro.


Mjeku ka hapur ordinancën e tij dhe ka rënë në kundërshtim me vendimet e marra nga Qeveria e Kosovës për mbylljen e ordinancave private për shkak të shmangies të shpërndarjes nga koronavirusi.

Ai pas kontakteve me disave pacientë është vetizoluar së bashku me punëtorët dhe familjen e ti dhe dyshohet se të jetë infektuar me koronavirus.

“Rr. Sadik Rama, Klinë 25.03.2020-16:58. Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar (mjek), është hasur duke punuar në klinikën e tij private duke rënë në kundërshtim me vendimet e marra. I njëjti është vetë izoluar me punëtorët dhe familjen e tij pasi që dyshohet se ka pasur kontakt me disa klient që dyshohet të jenë të infektuar”, thuhet në raportin e policisë.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë