Loading…
Modelet e reja iPhone X mund të kenë 4GB RAM
  • 29/01/2018 | 18:25

Modelet e reja iPhone X mund të kenë 4GB RAM

Sipas informatave të pakonfirmuara, Apple këtë vit mund të lëshojë tre modele të reja iPhone, njëri prej të cilëve do të jetë “më i lirë”, me një ekran LCD 6.1-inç dhe pa opsione 3D, ndërsa dy modelet e tjera kanë 5.8-inch iPhone X dhe 6.5-inç iPhone X Plus.


Përveç ekranit më të madh, analisti i KGI Ming-Chi Kuo sugjeron që Apple do të rrisë sasinë e RAM në modelet e reja.

Apple deri më tani ka ofruar 3GB RAM në iPhone, por Kuo pohon se modelet e reja do të vijë me 4GB RAM.

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë