Loading…
Modeli më i ri Audi A6, vjen në Kosovë |FOTO
  • 03/07/2018 | 17:55

Modeli më i ri Audi A6, vjen në Kosovë |FOTO

Bëhet fjalë për modelin më të ri të Audi A6 2019 e cila vjen për herë të parë në Kosovë.


Audi A6 e re ka ngjashmëri të dizajnit nga modeli më i madh A8, me një teknologji hibride që është standarde në tërë gamën.

A6 pason modelet më të mëdha, A8 dhe A7, duke qenë modeli i tretë Audi që është nënshkruar në tërësi nga shefi i dizajnit Marc Lichte, i cili iu bashkua kompanisë në vitin 2014.

Vetura në fjalë është më e reja e cila ka ardhur për herë të parë dhe poashtu e njëjta është e vetmja në Kosovë që ndodhet aktualisht në njërin prej auto-salloneve në Prishtinë.

Më poshtë shikoni disa fotografi:

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë