Loading…

Modelja Lila Moss komentohet shumë pasi doli në pasarelë me pompën e insulinës

  • 01/10/2021 | 10:47

Modelja Lila Moss komentohet shumë pasi doli në pasarelë me pompën e insulinës

Lila Moss mund të jetë duke ndjekur hapat e mamasë supermodele Kate, por po bën gjithashtu një emër për veten në industrinë e modës.


19-vjeçarja iu bashkua nënës së saj në sfilatë gjatë shfaqjes së modës “Fendi x Versace” në fillim të kësaj jave në Milano, duke ecur me Amber Valletta, Emily Ratajkowski, Naomi Campbell dhe emra të tjerë më të mëdhenj.

Por fansat shpejt vunë re se Moss, e cila ka diabet të tipit 1, tregoi me krenari pompën e insulinës në kofshë ndërsa modelonte një rroba banje të stampuar barok dhe një xhaketë të prerë.

“Absolutisht e dua që ti nuk e fsheh pompën, je një frymëzim për shumë njerëz që jetojnë me diabet T1”, komentoi një person në Instagramin e saj.

“Si një diabetike e tipit 1 (dhe ish -modele), FALEMINDERIT për vendosjen e pajisjes në pasarelë! Ti je një mbretëreshë dhe unë dua t’i shoh këto fotografi kudo, sa më shumë që të ndajmë diabetin T1 aq më mirë”, tha një tjetër.

Ndërsa Moss ende nuk i është përgjigjur lavdërimeve, ajo së pari foli për sëmundjen e saj në një intervistë të vitit 2020.

“Unë mendoj se jo shumë njerëz e dinë që kam diabet. Nuk është e dukshme nga jashtë, kështu që askush nuk do ta dinte vetëm duke të shikuar ty. Unë kam tipin 1”, tha ajo për The Kit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë