Loading…

Mogherni arrin, pritet në takim nga presidenti Thaçi

  • 04/03/2017 | 09:14

Mogherni arrin, pritet në takim nga presidenti Thaçi

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka arritur në Prishtinë. Ajo agjenden e taimeve e ka filluar me presidentin Hashim Thaçi.


Mogherini, po viziton Kosovën në kuadër të një turi rajonal, pas qëndrimit në Mal të Zi, Serbi, Maqedoni e Shqipëri.

Ajo gjatë ditës do të takohet edhe me kyreministrin Isa Mustafa, kryeparlamentarin Kadri Veseli, dhe në fund do të mbledh në një takim të përbashkët liderët politikë të pozitës dhe opozitës.

Përfaqësuesja e Lartë e BE’së, do të qëndrojë edhe në Mitrovicë, ku do të shikojë punimet që po zhvillohen për rivitalizimin e urës së Ibrit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë