Loading…

Molliqaj me fakte për pafajësinë e aktivistëve të Vetëvendosjes (Dokument)

  • 15/01/2017 | 14:04

Molliqaj me fakte për pafajësinë e aktivistëve të Vetëvendosjes (Dokument)

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka prezantuar një dokument që sipas tij paraqet fakte të reja që dëshmojnë pafajësinë e aktivistëve që po akuzohen për terrorizëm.


“Ky dokument tregon që ADN-të e aktivistëve tanë, nuk përputhen me ato që janë gjetur në vendin e ngjarjes”, ka thënë Molliqaj, raporton Koha.net. “Ditëve në vijim do t’i prezantoj provat tjera. Ju lus që t’i shpërndani sa më shumë!”, ka shkruar Molliqaj në rrjetin social Facebook, transmeton gazetametro.net.

miolliqaj

Kurse, Prokuroria e Kosovës ka ngritur aktakuzë për terrorizëm kundër Frashër Krasniqit, Adea Batushës, Atdhe Arifit dhe Egzon Halitit. Petrit Ademi është liruar nga akuzat, për shkak të provave, ndërsa hetimet kanë pushuar edhe për të ndjerin Astrit Dehari. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë