Loading…

Molliqaj: Si mund të pritët interes nga Qeveria, ku emëron ministre dikë që deponon dosje kundër UÇK’së

  • 03/05/2021 | 23:46

Molliqaj: Si mund të pritët interes nga Qeveria, ku emëron ministre dikë që deponon dosje kundër UÇK’së

Lideri i PSD’së, Daardan Molliqaj, ka shkruar rreth garancisë së Qeverisë për lirimin e ish-krerëve të UÇK’së, shkruan Gazeta Metro.


Molliqaj ka thënë se si mund të presim interesim për ish-ushtarët e UÇK’së, kur zëvendëskryeministre dhe ministre e Punëve të Jashtme emëron, Donika Gërvallën, e cila sipas tij publikisht tregon se ka deponuar dosje kundër ushtarëve të UÇK’së.

Postimi i plotë:

Si mund të presim interesim për luftëtarët e UÇK-së nga kjo qeveri e cila emëron zv.kryeministre e ministre të jashtme dikënd si Donika Gërvalla e cila ka treguar publikisht që ka deponuar dosje kundër ushtarëve të UÇK-së.
Kjo është qeveria Kurti e transformuar nga mosdorëzimi i luftëtarëve në Gjykatë tek dorëzimi i dosjeve kundër tyre./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë