Loading…

Moment dramatik: Gruaja shtypet nga dy vetura në të njëjtën kohë

  • 14/08/2019 | 15:18

Moment dramatik: Gruaja shtypet nga dy vetura në të njëjtën kohë

Një Range Rover ka përplasur një grua dhe ka shtypur këmbët e saj në një rrugë e cila ishte mbushur nga veturat pranë Pallatit Buckingham,derisa erdhi policia dhe e arrestuan,shkruan Gazeta Metro


Ky është momenti dramatik që një grua u lëndua rëndë pasi u shtyp në mes dy veturave në një incident në rrugën afër Pallatit Buckingham.Viktima mendohet se ka dalë nga Mercedes Benz i saj për tu përleshur me një shofer tjetër para se të goditej nga Range Rover.

Pasagjerët në një autobus aty pranë kanë filmuar grindjen, e cila e la gruan 47-vjeçare midis dy automjeteve në një kryqëzim të ngjeshur në Hyde Park Corner.Ndërsa kalimtarët u përpoqën ta ngushëllojnë viktimën të Dielën në mbrëmje pas incidentit rreth orës 8:00, një burri mund të shihej duke gjestuar dhe duke zemëruar duke vulosur këmbët.

Pamjet e incidentit tregojnë se një shofer po hynte në një Range Rover Evoque dhe duke e kthyer makinën e cila më pas lëshoi ​​gruan.Viktima mund të shihej duke zbritur në rrugë dhe duke u ndihmuar. Tani policia po heton nëse Range Rover mund të jetë drejtuar me dashje tek ajo.

Scotland Yard tha se besohej se gruaja kishte qenë pasagjer në  Mercedes Benz dhe u përfshi në një mosmarrëveshje me një shofer tjetër. Kur oficerët mbërritën në vendngjarje arrestuan një burrë që dyshohet se ishte shoferi i Range Rover.

Turisti Deepak Anand, 40 vjeç, i cili ishte duke vizituar Londrën nga Vancouver në Kanada, ishte në një autobus me gruan dhe djalin e tij dhe ishte dëshmitar i incidentit. Z. Anand pa oficerët e policisë duke provuar një okupues të Range Rover ndërsa ai pa sukses u përpoq të largohej nga vendi i ngjarjes.

Një zëdhënës i Policisë Metropolitane tha: ‘Zyrtarët dhe anëtarët e Shërbimit të Ambulancës në Londër morën pjesë.’Një grua në mesin e viteve 40 u dërgua në një spital qendror në Londër për t’u trajtuar. Gjendja e saj është vlerësuar si kërcënuese jo e jetës por mund të jetë e ndryshueshme.

Oficerët po hetojnë një pretendim se një Land Rover ishte drejtuar me dashje te gruaja, duke e bllokuar atë kundër një makine Mercedes.Ky Mercedes ishte ndeshur me një autobus që nuk ishte duke lëvizur në ato momente, nuk kishte raportime për askënd të dëmtuar në autobus./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë