Loading…

Moment i frikshëm: Nëna e tij vërejti se dy peshkaqenë po vinin në drejtim të tij, notari rrëfen ngjarjen

  • 23/05/2020 | 09:26

Moment i frikshëm: Nëna e tij vërejti se dy peshkaqenë po vinin në drejtim të tij, notari rrëfen ngjarjen

Ariel Schrenck, një notar spanjoll ka parë tmerrin me sy, teska është ballafaquar me dy peshkaqenë, ku ngjarjen e frikshme e kishte parë edhe nëna e tij, shkruan Gazeta Metro.


Në palzhin  Sant Pol në Costa Brava, afër nga vendpushimi i famshëm i Lloret de Mar. Notari dëgjoi nënën e tij duke bërtitur nga vija e bregut kur ajo vuri re kafshët që po shkonin në drejtim të tij.

Peshkaqenë ishin më pak se 300 metra larg tij kur plazhistët, përfshirë prindërit e tij, i dalluan.

19-vjeçari, i cili është ende duke u përpjekur të rikthehet në formën e lartë pas disa javësh që nuk mund të përdorte një pishinë ose të shkoj në det për shkak të bllokimit të coronavirusit.

“Unë u ndalova për një sekondë për të marrë frymë kur pashë nënën time duke bërtitur si një e çmendur”, ka thënë Ariel.

“Ndjeva panik të tmerrshëm në atë moment dhe fillova të notoj si i çmendur. Unë mendoj se janë 100 metrat më të shpejtë që kam bërë”, është shprehur ai.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë