Loading…

Moment i rëndë: Futbollisti gjerman largohet nga fusha, pasi u përplas fizikisht me një lojtar

  • 04/12/2021 | 21:29

Moment i rëndë: Futbollisti gjerman largohet nga fusha, pasi u përplas fizikisht me një lojtar

Një episod i pakëndshëm ka ndodhur në ndeshjen Dortmund – Bayern në “Signal Iduna Park”. Futbollisti i verdhezinjëve, Julian Brandt, u detyrua të linte para kohe fushën e lojës për shkak të një dëmtimi në kokë.


Gjithçka ndodhi në minutën e 66-të, teksa pas një përplasje kokë më kokë me Upamecanon, Brandt përfundoi në tokë pa ndjenja. Për fat të mirë, pas ndërhyrjes së shpejt të mjekëve gjëndja e futbollistit të Dortmund u stabilizua dhe teksa po dilte nga fusha me barrela u pa të mbante vetë kokën me duar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë