Loading…

Moment i rëndë: Pas 5 vitesh në burg për përdhunim shpallet i pafajshëm ish-futbollisti

  • 04/06/2020 | 13:28

Moment i rëndë: Pas 5 vitesh në burg për përdhunim shpallet i pafajshëm ish-futbollisti

Ish-futbollisti Brian Banks në vitin 2002 u akuzua për përdhunim nga një vajzë me emrin Wanetta Gibson, gjë që ishte e pavërtetë, por Banks vuajti dënimin 5 vite në burg, derisa u hap prapë rasti dhe u kuptua e vërteta, shkruan Gazeta Metro.


Gjykata e Lartë në Los Angeles pas zbardhjes së rastit kërkoi nga paditsja Gibson të paguante 1.5 milionë dollarë, plus një shtesë prej 1.1 milion dollarë në tarifa, përfshirë edhe ato që bëri për të bërë kërkesa të rreme dhe shpenzime gjyqësore.

Gibson ishte mësues futbolli i shkollave të mesme në vitin 2002, kur ajo e akuzoi  për përdhunimin e saj në Shkollën e Lartë Politeknike në Long Beach.

Më poshtë mund të ndiqeni videon prekëse kur ai shpallet i pafajshëm:

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë