Loading…

Moment prekës: Pas 52 orësh nën rrënoja shpëtohet 8-vjeçari, menjëherë hidhet në krahët e nënës së tij

  • 08/02/2023 | 22:59

Moment prekës: Pas 52 orësh nën rrënoja shpëtohet 8-vjeçari, menjëherë hidhet në krahët e nënës së tij

Një seri fotografish emocionuese tregojnë 8-vjeçarin Yigit Cakmak duke u nxjerrë nga rrënojat nga punonjësit e urgjencës në Hatay të Turqi, 52 orë pas tërmetit që goditi rajonin.


Fotografi i Getty, Burak Kara, ka kapur momentet e vogëlushit teksa është nxjerrë nga ndërtesa e shembur.

Djali u kalua mbi mbeturinat nga një shpëtimtar në tjetrin derisa më në fund u gjend në krahët e nënës së tij që mezi po e priste jetën e soj në vendngjarje.

Ky nuk është rasti i parë kur skuadrat e shpëtimit bëjnë mrekullinë në Turqi duke shpëtuar dhjetëra jetë fëmijësh, por jo vetëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë