Loading…

Momenti emocionues kur plaku e përqafon Clintonin në Prishtinë

  • 12/06/2019 | 08:09

Momenti emocionues kur plaku e përqafon Clintonin në Prishtinë

Dje arriti në Prishtinë, për të shënuar 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, ish-Presidenti i ShBA-së, Bill Clinton, i cili u prit nga Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli dhe ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.


Ndërsa sekretari i tij, Angel Urena ka publikuar edhe një video në të cilën dëshmohet edhe një herë dashuria e madhe ndaj Clintonit dhe Shteteve të Bashkuar nga qytetarët e Kosovës.

Në videon e tij shihen shumë qytetarët duke përshëndetur Bill Clinton e aty është edhe një i moshuar me plis i cili e përqafon me shumë entuziazëm ish-presidentin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë