Loading…

Momenti i adhurueshëm kur qeni shpëton mbesën e pronarit nga rreziku i valëve

  • Nga

  • 16/08/2018 | 14:47

Momenti i adhurueshëm kur qeni shpëton mbesën e pronarit nga rreziku i valëve

Ky është momenti i adhurueshëm kur një qen shpëton një vajzë të vogël nga valët e oqeanit pasi mendoi se ndodhet në telashe pasi merrej nga valët.


Matyas ishte duke notuar në oqean afër Gouville-Su-Mer të Francës me mbesën e pronarit të tij kur një valë e vogël u përplas në të, transmeton gazetametro.net

Pasi mendoi se ishte e rrezikshme për vogëlushen për të vazhduar notimin, qeni e kapi atë për maice në mënyrë gjentile me dhëmbë dhe e tërhoqi në drejtim të plazhës.

Vogëlushja kënaqej nga ky veprim dhe qeshte derisa po tërhiqej drejt sigurisë.

Eventualisht qeni u përcaktua se vajza e vogël ishte në një distancë të sigurtë nga oqeani i paparashikueshëm dhe e lëshoi atë. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë