Loading…

Momenti kur Federer u thotë ‘mbyllne gojën’ familjarëve të Djokovic

  • 27/12/2021 | 09:38

Momenti kur Federer u thotë ‘mbyllne gojën’ familjarëve të Djokovic

Roger Federer dhe Novak Djokovic janë padyshim dy nga lojtarët më të mirë që kanë luajtur ndonjëherë lojën e tenisit.


Si numri 1 aktual dhe ai i mëparshëm i botës kanë fituar 20 tituj Grandslam në karrierën e tyre. Ata kanë ndjekës të mëdhenj dhe konsiderohen si më të mëdhenjt e tenisit së bashku me Nadal.

Por në një video flashback, Roger Federer u pa duke i thënë familjes së Novak Gjokoviçit “Mbylleni gojën”. Dukej se ish-nr. 1 i botës u mërzit nga të folurit e vazhdueshëm të familjes Gjokoviç, gjë që bëri që ai t’i kërkonte ta mbyllnin gojën.

jatë një turneu Masters në Monte Carlo në vitin 2008, numri 1 aktual dhe i mëparshmi i botës u panë duke u përplasur në gjysmëfinale. Në setin e parë Roger Federer avanconte me rezultatin 3 me 2.

Në video, Novak Djokovic u pa duke sfiduar vendimin e gjyqtarit të linjës pasi gjuajtja e tij u quajt ‘Out’. Gjatë asaj kohe, pati zëra dhe fishkëllima që e mërzitën Federerin, pas së cilës Federer i tha familjes Gjokoviç të ulur menjëherë pas tij: “Qëndroni në heshtje! Mirë!”.

Turma franceze dukej se e shijoi deklaratën e Federerit, pasi ata filluan të duartrokasin menjëherë. Kamera u zhvendos tek babai dhe nëna e Gjokoviçit të ulur. Marrëdhëniet mes Roger Federer dhe Srdjan Gjokoviq, babait të Novak Gjokoviqit, nuk kanë qenë kurrë të mira dhe duket se ky incident i vjetër mund të ketë të bëjë me këtë.

Megjithatë, topi u fut dhe Gjokoviç mori pikën. Por dukej se maestro zviceran ishte në gjendje të ndikojë në ritmin e Gjokoviçit pasi serb bëri një gabim në shërbimin e tij të radhës.

Gjokoviç u tërhoq në setin e dytë për shkak të dhimbjes së fytit. Megjithatë, në finale, Federer u përball me Rafael Nadal dhe spanjolli arriti të mposhtë zviceranin për të fituar titullin Masters në 2008.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë