Loading…

Momenti kur Haradinaj dërgohet nga paraburgimi në gjykatë (Video)

  • 12/01/2017 | 19:27

Momenti kur Haradinaj dërgohet nga paraburgimi në gjykatë (Video)

Është publikuar video e momentit kur kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot është nxjerr nga qendra e paraburgimit për t’u dërguar në Gjykatën e Colmar në Francë.


Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj është liruar sot nga ndalimi policor.

Gjykata në Colman të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë, ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë me kusht që të mos dalë nga Franca dhe të lajmërohet tek autoritetet dy herë në javë.

Kreu i AAK-së ishte ndaluar një javë më parë në aeroportin e Bazelit nga autoritetet franceze mbi bazën e një urdhër arresti ndërkombëtar të lëshuar nga autoritetet serbe në vitin 2004, për siç thuhet, “krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë”./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë