Loading…
Momenti kur Messi u shokua kur i doli përpara personi i ngjashëm me Ronaldinho
  • 04/09/2018 | 19:56

Momenti kur Messi u shokua kur i doli përpara personi i ngjashëm me Ronaldinho

Lionel Messi mori tronditjen e jetës së tij më 2014 një person gati identik me Ronaldinho hyri në fushë pas një sezoni të trajnimit të Argjentinës.


Në kohën e filmimit, Ronaldinho ishte duke luajtur në Atletico Mineiro, kështu që do të ishte e besueshme që Braziliani të vizitonte ish-bashkëlojtarin, por Robinson Oliverisa shtrëngoi duart me të, shkruan sportbible, transmeton gazetametro.net

Oliveira, personi i ngjashëm me futbollistin brazilian, tha se Messi vërtet mendoi se ishte Ronaldinho I vërtetë.

‘’Kur më pa ai u shokua sepse mendoi se unë jam Ronaldinho i vërtetë dhe më tha se nuk kishte nevojë të vraponte nëpër fushë për ta takuar atë,’’ tha Oliviera.

‘’Ai (Messi) tha: ‘Cfarë po bën duke vrapuar nëpër fushë për të më takuar? Kur më mbajti dorën, u ula në gjunjë dhe u përula. Ishte shumë emocionale.’’ /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë