Loading…

Momenti kur një helikopter rus Ka-52 Alligator qëllohet në rajonin e Zaporizhias

  • 23/09/2022 | 11:09

Momenti kur një helikopter rus Ka-52 Alligator qëllohet në rajonin e Zaporizhias

Mediumi Nexta ka publikuar një video që duket se tregon një helikopter rus Ka-52 Alligator që u qëllua në rajonin e Zaporizhias në Ukrainë.


Videoja e cila u publikua në Twiiter, tregon helikopterin që merr flakë derisa edhe tym shihet duke dalë nga mjeti fluturues. Pas disa sekondave, pajisja duket se rrëzohet në tokë.

Ndryshe, janë bërë gjashtë muaj që kur ka filluar konflikti midis Ukrainës dhe Rusisë.

Sot katër zona të Ukrainës të kontrolluara nga Rusia dhe forcat pro-Moskës fillojnë referendumet për t’u bashkuar me Rusinë.

Votimet do të zgjasin deri më 27 shtator.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë