Loading…

Momenti kur një tifoz tregon se ka biletë dhe policia përdor gaz lotsjellës

  • 28/05/2022 | 21:35

Momenti kur një tifoz tregon se ka biletë dhe policia përdor gaz lotsjellës

Pak minuta para se të filloj finalja e Ligës së Kampionëve jashtë stadiumit ndodhën incidente mes tifozëve të Liverpool dhe policisë franceze, me ç’rast ndeshja u shty dy herë nga 15 minuta, transmeton Gazeta Metro.


Finalja e Ligës së Kampionëve mes Liverpool dhe Real Madrid ishte paraparë të zhvillohej me fillim nga ora 21:00.

Megjithatë për shkak të disa incidenteve jashtë fushës ky takim i shumëpritur u detyrua nga zyrtarët e UEFA’së të shtyhej dy herë nga 15 minuta.

Në një video të publikuar shihet se si një tifoz i ‘The Reds’ tregon se posedon biletë mirëpo nuk ju lejohet të hyj në stadium, kurse një polic francez përdor gaz lotsjellësin tek një tifoz tjetër.

Mbetet të shihet se çfarë masa do të merren për këtë organizim nga UEFA i cili po kritikohet mjaft shumë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë