Loading…
Momenti kur sulmuesi duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze, futet në xhami duke vrarë 40 vetë |PAMJE
  • 15/03/2019 | 09:11

Momenti kur sulmuesi duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze, futet në xhami duke vrarë 40 vetë |PAMJE

Njëri prej sulmuesve të cilët vranë 40 persona dhe plagosën mbi 20 të tjerë në dy xhami në Zelandën e re, kishte transmetuar live sulmin transmeton Gazeta Metro.


Sulmuesi është identifikuar si Brenton Tarrant, ndërsa sipas medieve ai në profilin e tij në Facebook e ka transmetuar live sulmin, për të cilin vetë ka theksuar se është i natyrës terroriste.

LEXO EDHE: Masakër në Zelandë të re: Të shtëna në dy xhami, së paku 40 të vrarë

Në videon 17 minutëshe, sulmuesi ishte duke dëgjuar këngë në gjuhën serbe dhe angleze.

Ai në një moment dëgjohet duke thënë “Le të fillojë festa”./gazetametro.net

Për video kliko,  KËTU

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë