Loading…

Momenti kur Vucicit i ndërpritet fjalim derisa po e kritikonte BIA’n serbe

  • 05/11/2019 | 09:49

Momenti kur Vucicit i ndërpritet fjalim derisa po e kritikonte BIA’n serbe

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq me rastin e përvjetorit të shërbimit sekret serb BIA ka drejtuar disa kritika për këtë institucion.

Sipas tij, më shumë disiplinë ka në qeveria se sa në inteligjencën e BIA-s. Këto komente i ka bërë kur njërit nga të pranishmit në këtë ngjarje i cingëronte telefoni derisa sa Vuçiq mbante fjalimin.

“Do të pres unë… Më shumë ka disiplinë në kabinetit tim se sa në BIA”, ka deklaruar Vuçiq, transmeton Indeksonline

Raportet e mira në mes presidentit serb dhe shefit të BIA-së Bratisllav Gashiq kanë nisur të ftohen së fundmi.

A është kjo shenjë se Vuçiq planifikon të bëjë ndryshime në udhëheqjen e BIA-së mbetet të shihet, raportojnë mediumet beogradase.

Tek minuta 01:44:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë