Loading…

Monica Bellucci rikthehet me një rol të veçantë në Festivalin e Filmit në Kanë

  • 21/03/2017 | 17:57

Monica Bellucci rikthehet me një rol të veçantë në Festivalin e Filmit në Kanë

Aktorja italiano-franceze Monica Bellucci do të jetë mikpritësja e ceremonisë së 70-të të Festivalit të Filmit në Kanë.


Ish-vajza Bond do të kryesojë hapjen dhe mbylljen e festivalit që do të mbahet gjatë muajit maj. Ndërsa regjisori spanjoll Pedro Almodovar do të jetë presidenti i jurisë.

Detyrat e ceremonisë do të shënojnë një rikthim të Belluccit i cila ka shërbyer si mikpritëse edhe në vitin 2003. Ajo ka qenë gjithashtu anëtare e jurisë në vitin 2006.

monica-bellucci-story_647_103015080439

Festivali i Filmit në Kanë këtë vit do të mbahet në datat 17 deri në 28 maj. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë