Loading…

Monitoruesit e pavarur: Pati vonesa në hapjen e vendvotimeve

  • 04/12/2016 | 09:36

Monitoruesit e pavarur: Pati vonesa në hapjen e vendvotimeve

Koaliconi për Integritet Zgjedhor (KIZ) që po monitoron nga afër procesin zgjedhor në Dernas, në një konferencë për media, ka bërë të ditur se nga 72 vendvotime, 58 janë hapur me kohë, kurse 12 janë hapur me vonesë prej 10 deri në 15 minuta.

Në shumicën e vendvotimeve sipas KIZ vonesat kanë ardhur si pasojë e mungesës së materialit zgjedhor.

Monitoruesit e pavarur kanë raportuar edhe për problem të ndërprerjes së energjisë elektrike nëpër Qendrat e Votimit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë