Loading…
Moronica, parku që i jep frymë Junikut dhe po habit turistët e huaj me bukurinë e saj |VIDEO
  • 17/07/2018 | 11:42

Moronica, parku që i jep frymë Junikut dhe po habit turistët e huaj me bukurinë e saj |VIDEO

Historia e Junikut është shumë më e madhe se territori i tij.


Por, në anën tjetër ato që i shtojnë bukurinë këtij vendi janë resurset natyrore. Ky vend i mbushur me pisha dhe përskaj tij Ereniku që i shton freskinë është vendi më atraktiv që mund të gjeni në këtë anë.

Natyrë e qetë dhe një pamje magjepsëse janë ato që secili nga ne i dëshiron. Ky është parku Moronica.

Moronica ka natyrë, shtigje të ecjes dhe shumë kënaqësi të tjera të cilat mund t’i përjetoni nëse veçse shkoni.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë