Loading…
Mos i hudhni bananet me lëkurë kafe!
  • 16/05/2019 | 13:09

Mos i hudhni bananet me lëkurë kafe!

Bananet janë të shëndetshme dhe të shijshme, por kur ata bëhen ngjyrë kafe në lëkurë, bëhen më të shëndetshme se bananet normale, shkruan Gazeta Metro.


Përfitimet që mund të merrni nga bananet kafe, janë të mëdha. Për shembull, këto banane ulin shanset për t’u prekur nga kanceri, rregullojnë tensionin e gjakut, janë kurë për kapsllëkun, zbusin dhimbjet menstruale etj.

Bananet janë një nga ushqimet më të dobishme për njerëzit. Për fat të mirë, bananet janë gjetur me bollëk në supermarket.

Ata janë të pasura me vitamina, lëndë ushqyese, fibra dhe sheqerna natyrale, thelbësore për trupin që të mbetet e shëndetshme dhe të funksionojë siç duhet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë