Loading…
Mos ju besoni shumë veturave me autopilot: Shikojeni si po bëjnë aksidente
  • 03/04/2019 | 13:18

Mos ju besoni shumë veturave me autopilot: Shikojeni si po bëjnë aksidente

Vetura Tesla është njëra ndër veturat më të sofistikuara në tregun e automobilistikes. Përveç që është elektrike, është edhe nga veturat e para që ka inkuadruar sistemin autopilot, transmeton Gazeta Metro.

Sistemi auotpilot është mënyra e vozitjes, ku vetura mund të vozit vetvetiu pa pasur nevojë për shofer. Kjo ndoshta ka qenë një arritje e madhe në këtë fushë, mirëpo në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, shihet se autopiloti i Tesla nuk funksionon edhe aq mirë.

Në video shihet që vetura është duke u vozitur vetë, mirëpo për një moment del një kamion në rrugë dhe më pas aty ndodh edhe aksidenti, pasi autopiloti nuk e kishte parë kamionin dhe këtu mund të thuhet që sistemi ka dështuar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë