Loading…
Mos shpenzo më para për kremëra: Thuaji lamtumirë rrudhave me këtë metodë të shkëlqyer!
  • 12/02/2018 | 11:36

Mos shpenzo më para për kremëra: Thuaji lamtumirë rrudhave me këtë metodë të shkëlqyer!

Çdo situatë stresi apo mërzitjeje reflektohet në trupin tonë dhe organizëm. Gratë e dinë se rrudhat e tyre janë diçka normale dhe natyrale,  por pothuajse çdo grua dëshiron t’i heqë qafe për tu dukur më e re. Rrudhat zvogëlojnë vetëbesimin e tyre.


Ka shumë lloje të kremrave të fytyrës në treg, por ato janë shumë të shtrenjta dhe disa prej tyre as nuk tregojnë rezultatet e dëshiruara. Për fat të mirë, ne do ju paraqesim një recetë që do t’ju ndihmojë të eliminoni ato rrudha në një mënyrë shumë efektive!

Receta që ne do të paraqesim bazohet në glikanxo.
Përbërësit:

  • 1 filxhan me ujë të ngrohtë
  • 4 lugë fara të glikanxos (ju mund ta blini lehtësisht në ndonjë supermarket)

Përgatitja:

  • Së pari, zieni ujin. Pastaj shtoni farat e glikanxos.Kur të vlojë mirë, hiqeni nga zjarri dhe mbulojeni me kapak.
  • Aplikoni masën e përgatitur  duke përdorur një pambuk ose me gishtat tuaj.
  • Lëreni për një farë kohe një fytyrë.Këtë krem mund ta përdorni sa të dëshironi.

Efektet e para do t’i vini re në vetëm 15 ditë! Rrudhat tuaja thjesht do të zhduken transmeton shije.al. Farat e glikanxos janë përdorur gjithashtu për të trajtuar problemet e stomakut si dhe për të përmirësuar shëndetin tonë të përgjithshëm.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë