Loading…

Mos ta urrejmë Francën shkaku i Serbisë

  • 02/03/2017 | 23:16

Mos ta urrejmë Francën shkaku i Serbisë

Liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinajt, në vizitë i ka shkuar edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri.


Këtë e ka treguar përmes një fotografie të publikuar në profilin e tij në Facebook, duke treguar se ka vizituar Haradinajn dhe dhënë një mesazh për të gjithë ata që janë mllefosur me këtë gjendje.

Ai, shkruan se të gjithë duhet të tregojnë një durim politik dhe me 6 prill Haradinaj të kthehet në Prishtinë.

“Sot, më 2 mars, në ditën e Lidhjes së Lezhës, sinonim i kombit të bashkuar dhe themelimit të shtetit të parë, duhet mbi të gjitha të tregojmë durim politik e angazhim unifikues që më 6 prill ish-kryeministri, Ramush Haradinaj, të kthehet në Prishtinë, në atdheun e tij, në familjen e tij. Por, duhet t’i themi jo mllefit, kërcënimeve e shantazheve ndaj institucioneve. Në anën tjetër, vazhdojmë ta duam Francën dhe nuk guxojmë ta urrejmë për shkak të Serbisë. Këtë po e duan ata që po bëjnë teftera për arrestime! LH”, shkruan Haziri në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë