Loading…

‘Mos u shqetësoni’, ‘Jemi këtu’, ‘Po presim’ – Grafite të reja shfaqen në veri të Mitrovicës

  • 18/08/2022 | 10:51

‘Mos u shqetësoni’, ‘Jemi këtu’, ‘Po presim’ – Grafite të reja shfaqen në veri të Mitrovicës

Në Mitrovicën e Veriut mëngjesin e sotëm në disa vende janë shfaqur grafite me këto mesazhe: “Mos u shqetësoni”, “Jemi këtu”, “Po presim”.


Grafitet janë shfaqur në shëtitoren kryesore të Mitrovicës Veriore dhe në baret përreth qytetit.

Grafite të ngjashme ishin shkruar edhe më herët në rrugët e Mitrovicës së Veriut, por edhe në komunat tjera në veri të Kosovës, por tani për herë të parë u shfaq edhe mbishkrimi “Brigada e Veriut”.

Mbishkrimet janë zbuluar në ditën e takimit në dialogun e Brukselit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Më 1 shtator, Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar vendosjen e reciprocitetit në targa me Serbinë, por vendimi është kundërshtuar nga serbët e veriut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë