Loading…

Moska i reagon Washtingtonit: Jemi të shqetësuar për armatojsen e Kosovës nga SHBA

  • 18/06/2021 | 12:46

Moska i reagon Washtingtonit: Jemi të shqetësuar për armatojsen e Kosovës nga SHBA

Moska zyrtare ka reaguar pas takimit Biden – Putin, duke paraqitur shqetësimin për furnizmin me mjete ushtarake të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Në ditën e takimit në mes të presidentit të SHBA-së, Joe Biden, dhe atij rus, Vladimir Putin, Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë i ka reaguar Washingtonit zyrtar.

“Ne jemi duke pranuar me ankth raportet e furnizimeve me pajisje ushtarake të Kosovës nga ShBA-ja.  Amerika në këtë mënyrë do të minojë përpjekjet ndërkombëtare për të siguruar paqen dhe stabilitetin në Ballkan”, thuhet në reagimin e MPJ-së së Rusisë.

Nga Ministria e Jashtme ruse thonë se ndihmesa e Kosovës për rritjen e ushtrisë është një shkelje e Rezolutës 1244./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë