Loading…
Moska ka çu fjalë: Kosova sipas Rezolutës 1244
  • 12/10/2018 | 10:13

Moska ka çu fjalë: Kosova sipas Rezolutës 1244

Rusia do të mbështesë çdo zgjidhje për Kosovën të cilën e mbështet populli serb e që është në harmoni me Kushtetutën e Serbisë dhe Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Kështu sipas medieve serbe është vlerësuar në takimin të cilin e kanë mbajtur ministri serb për inovacione e zhvillim teknologjik Nenad Popovic dhe kryetari i Këshillit për politikë të jashtme në Këshillin e Federatës së Rusisë Konstantin Kosacov, transmeton gazetametro.net.

“Porosis serbët në Kosovë se Rusia është me popullin serb e Serbinë”, ka thënë Kosacov, duhe shtuar se “Rusia do të mbetet konsekuente në respektimin e të drejtës ndërkombëtare dhe Rezolutës 1244, e cila Kosovën e njeh si pjesë integrale dhe të patjetërsueshme të Serbisë”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë