Loading…

Mot i vranët dhe me diell, temperaturat maksimale shënojnë rritje

  • 30/03/2023 | 07:49

Mot i vranët dhe me diell, temperaturat maksimale shënojnë rritje

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell.


IHK njofton se vranësirat më të fokusuar parashihen për rreth relievit malor.

Në vlerat e temperaturave maksimale parashihen rritje të lehta.

Gjatë kësaj periudhe kohore do të ketë erëra mesatare deri të forta kryesisht gjysma e parë e javës, ndërsa drejtimi do të jetë nga verilindja dhe juglindja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë