Loading…

Moti befason ditëve në vazhdim: Ndryshojnë temperaturat në Kosovë

  • 04/11/2019 | 20:37

Moti befason ditëve në vazhdim: Ndryshojnë temperaturat në Kosovë

Ditën e martë parashihet të kemi intervale më të gjata me diell, e nga dita e mërkurë, më vonë në mbrëmje priten të reshura shiu, që do të vazhdojnë edhe ditën e enjte, transmeton Gazeta Metro.


Vlerat e cilësisë së ajrit kryesisht do të luhaten ndërmjet vlerave të mira dhe mesatare, për shkak që parashihet të ketë qarkullim të mjaftueshëm ajror dhe motit më të ngrohtë.

5.11.2019 – Ngrohtë dhe me erë. Pjesërisht vranët dhe me intervale më të gjata me diell. Erë mesatare dhe e fuqishme nga jugu-jugperëndimi 4-14m/s. Indeksi UV: 2.

6.11.2019 – Kryesisht me vransira dhe me erë. Pasdite vonë dhe në mbrëmje reshje lokale shiu, kryesisht në perëndim të vendit. Më vonë gjatë natës reshjet do të përfshijnë edhe pjesë tjera të vendit. Erë mesatare dhe e fuqishme nga jugu-jugperëndimi 4-15m/s. Indeksi UV: 2./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë