Loading…
Moti ftohtë sot në Kosovë
  • 25/09/2018 | 07:23

Moti ftohtë sot në Kosovë

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell, por i ftohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë.

Shtypja atmosferike do të shënojë vlera ekstreme të rritura, krahasuar me elementet tjera meteorologjike.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-11m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë