Loading…

Moti në Kosovë, parashikimi për këtë fundjavë

  • 04/06/2021 | 20:59

Moti në Kosovë, parashikimi për këtë fundjavë

Dy ditët e ardhshme pritet që të mbaj mot i qëndrueshëm. Do të ketë më shumë diell, sidomos ditën e shtunë. Të dielën parashihet të ketë shtim të vranësirave, e priten mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.


Sipas Prishtina Weather e shtuna do të jetë shumë e ngrohtë dhe kryesisht me diell.  Në mbrëmje do të ketë vranësira kalimtare. Temperaturat minimale pritet të sillen rreth 9 gradë celsius derisa maksimalet do të arrijnë deri në 25 gradë.

Dita e diel pritet të jetë  shumë e ngrohtë me vranësira e intervale me diell.  Pasdite dhe në mbrëmje me mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima. Temperaturat minimale pritet të sillen rreth 12 gradë celsius derisa maksimalet do të arrijnë deri në 27 gradë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë