Loading…

Moti për sot dhe ditët në vijim

  • 28/05/2023 | 07:57

Moti për sot dhe ditët në vijim

Nga dita e sotit dhe ditët e fundit të majit maj, kryesisht parashihen të jenë me mot të paqëndrueshëm.


Rrëbeshet e shiut dhe bubullimat janë më të pritshmet, ndërsa dielli i zbehur nuk do të mungojë në intervale të shkurta kohore.

28.05 – Paradite intervale me diell, në ultësira kushte edhe për mjegull. Pasdite priten zhvillime të rrebesheve me bubullima.
29.05 – Vransira të ndryshueshme. Orëve të pasdites rrebeshe shiu me bubullima.
30.05 – Kryesisht me vransira. Që nga orët e para të ditës paraqiten kushte për rrebeshe me bubullima.
31.05 – Vransira e intervale me diell, me kushte për zhvillime të rrebesheve me bubullima, që nga orët e para të ditës.
Era do të fryjë kryesisht nga verilindja e lehtë dhe mesatare 4-13m/s.
Shtypja atmosferike luhatet kryesisht përreth vlerave normale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë