Loading…

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë: Në këto vende pritet të bie borë

  • 25/11/2019 | 20:18

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë: Në këto vende pritet të bie borë

Gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët, ndërsa në vende malore priten edhe reshje bore, shkruan Gazeta Metro.


Cikloni nga Atlantiku gjatë ditës së sotme ka filluar të depërtojë në jug të rajonit tonë, që gjatë orëve në vijim dhe natën vende-vende mund të sjellë kushte për riga lokale shiu, e në vise malore mbi 2000m me mundësi edhe për reshje dëbore.

26.11.2019 – Mot më i freskët, kryesisht i vranët. Në mbrëmje pjesërisht vranët. Erë e lehtë dhe mesatare verilindore 1-6m/s. Indeksi UV: 1.

27.11.2019 – Në mëngjes ftohtë, vende-vende me ngrica, e në ultësira mjegull. Ditën mot më i butë, pjesërisht i vranët. Në mbrëmje vransirat do të shtohen, e vende-vende me mundësi për riga lokale shiu. Erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 1-6m/s. Indeksi UV: 2./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë