Loading…

Moti për fundjavë (Foto)

  • 23/12/2016 | 19:18

Moti për fundjavë (Foto)

Të shtunën do të mbajë mot kryesisht me diell, e të dielen do të ketë edhe vransira.  Në mëngjes do të ketë ngrica, e në vise të ulëta vende-vende priten mundësi për mjegull.


Në fillim të javës së ardhshme turbullira nga veriu i kontinentit, do të sjellin mundësi për riga lokale shiu, të cilat me rënie të temperaturave do të përzien edhe me fjolla bore.
Temperaturat e ajrit do të jenë në rritje, me minimale nga -6C deri në 0C, e ato maksimale nga 4C deri në 7C, e nga mesi i javës së ardhshme do të zbresin në 3C..
Era do të fryejë lehtë nga verilindja 1-4m/s, e të hënën nga jugperëndimi 2-5m/s.  Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlera normale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë