Loading…

Moti për pesë ditët e ardhshme

  • 23/04/2017 | 17:11

Moti për pesë ditët e ardhshme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.


Në këto kushte, sipas IHMK-së do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Të premten do të ketë mundësi të vogla për riga të izoluara shiu, kryesisht në perëndim dhe jugperëndim të vendit. Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 1-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi deri 9m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë