Loading…

Moti për sot e nesër

  • 19/03/2017 | 08:37

Moti për sot e nesër

Kosova sot do të ketë mot me shi dhe vranësira gjatë pasdites. Temperatura minimale në mëngjes do të shkojë nga 2 deri në 4 gradë, e maksimalja do shkojë deri në 18 gradë celsius.


Kryeqyteti kosovar do të pret shi, e temperatura minimale do të shënojë në 4 gradë. Temperatura më e lartë do të mbërrijë 18 gradëshin.

Por, moti i ligë do të shkojë më përfundimin e fundjavës. E hëna do të sjell mot krejt tjetër. Diell dhe temperatura të larta do të ketë të hënën e në vazhdim gjatë javës.

Temperatura gjatë të hënës do të shkojë në 21 gradë. Gjatë javës temperaturat do të rriten. Madje të mërkurën në Kosovë temperatura pritet të arrijë në 23 gradë celsius./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë