Loading…

Moti për sot e nesër

  • 30/03/2017 | 08:48

Moti për sot e nesër

Në ditët e fundit të javës parashihet të mbajë mot i butë dhe kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të luhaten nga 3C deri në 5C, e ato maksimale nga 18C deri në 20C.


Era do të fryejë mesatarisht nga veriu-verilindja 2-10m/s, e në fundjavë e lehtë nga juglindja 2-5m/s. Shtypja atmosferike do të luhatet mbi vlera normale, shkruan gazetametro.net.

Në lindje të rajonit, pritet që ditën e enjte të kaloj një front i ftohtë, që ditën e enjte dhe të premte do të shtoj vransirat mbi vendin tonë, ndërsa të enjten në mbrëmje vende-vende mund të bien edhe riga lokale shiu.

Fusha me presion të lartë do të mbeten ende mbi rajon, ndërsa masat e ngrohta ajrore nga Mesdheu që janë shtrirë mbi rajon, do të mbajnë temperaturat edhe më tutje mbi vlera mesatare./gazetametro.net

17626355_1275283085852775_2548067879764374873_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë