Loading…

Moti për të shtunen dhe ditët në vijim

  • 26/05/2023 | 22:32

Moti për të shtunen dhe ditët në vijim

Kushte për mjegull mund të paraqiten mëngjesin e së shtunës përgjatë luginave, derisa në pjesët tjera të vendit do të ketë intervale me diell orëve të para të ditës.


Pasdite më pas priten zhvillime të rrebesheve me bubullima, më shumë përreth viseve malore.

Temperaturat minimale 12C e 13C, e ato maksimale luhaten ndërmjet 21C e 23C.

Mot i ndyrshueshëm mbetet edhe përgjatë ditëve të fundit të majit.

Orët të para të ditës do të ketë intervale me diell, ndërkohë që pasdite priten zhvillime të vransirave dhe kushte për rrebeshe shiu me bubullima. Temperaturat maksimale luhaten ndërmjet 20C e 23C.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë