Loading…

Moti që do mbretërojë sot në Kosovë  

  • 15/11/2016 | 08:36

Moti që do mbretërojë sot në Kosovë  

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paraparë që vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ftohta të ajrit me presion të ngritur atmosferik.

IHMK thotë se në këto kushte gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me periudha të gjata me diell.

“Këto masa të ajrit me origjinë nga veriu i kontinentit, do të jenë të qëndrueshme, duke e zbritur merkurin në termometër nga zero deri -4 gradë Celsius, derisa maksimalet e ditës pritet të lëvizin nga 5-9 gradë Celsius”, thuhet në komunikatën e IHKM-së.

Gjatë kësaj periudhe IHMK thotë se nuk do të ketë reshje shiu ndërsa, do të fryjë erë nga veriu dhe jugperëndimi me shpejtësi mbi 9m/s./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë