Loading…

Moti sot dhe ditëve në vazhdim

  • 29/09/2022 | 00:08

Moti sot dhe ditëve në vazhdim

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Herë pas here, vende-vende priten reshje lokale shiu, me mundësi edhe për rrebeshe lokale me vetëtima dhe bubullimë. Në disa vise priten rrebeshe intensive, por të cilat nuk pritet të zgjasin shumë. Temperatura maksimale pritet të arrijë deri në 22, ndërsa pasdite pritet të ketë kthjellim gradual të motit.


Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosovën lindore nesër pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Vende-vende priten rrebeshe intensive shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Të premten rritje e temperaturave. Priten intervale të gjata kohore me diell dhe ndonjë rigë ose rrebesh i izoluar shiu në ndonjë rajon. Në Shqipërinë veriperëndimore më shumë vranësira dhe rrebeshe shiu.

Për fundjavë na pret mot me intervale kohore me diell, vranësira dhe nganjëherë vende-vende me rrebeshe lokale shiu./MeteoBallkan

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë